18 травня наша країна вшановує жертв депортації кримських татар 1944 рокуТрагічною сторінкою увійшла в літопис історії кримськотатарського народу його масова  депортація, здійснена партійно-державним керівництвом СРСР. У ніч з 17 на 18 травня 1944 р. з Криму почали примусово переселяти кримських татар, звинувачених у «зраді батьківщини». За найбільш вірогідними оцінками істориків, депортації зазнали понад 194 тисячі кримських татар.

18 травня наша країна вшановує жертв депортації кримських татар 1944 рокуПовернутися додому їм дозволили лише в 1989 році. Але в 2014 р. кримськотатарський народ зіткнувся з новою бідою - російською анексією Криму. Підтримавши територіальну цілісність України кримські татари зазнали і продовжують зазнавати утисків з боку окупантів.

Віддаючи шану жертвам тих жахливих подій в ЗОШ N3 були проведені відповідні дистанційні заходи. 18 травня вчителем історії Д.Г.Григорашенко та головою дитячого самоврядування школи В.Нестеровою була проведена онлайн-лекція для учнів 7-11 класів "Трагедія кримськотатарського народу". Під час заходу учні отримали важливу інформацію про депортацію 1944 р., обговорили становище кримських татар в умовах російської окупації, поділилися думками щодо художнього фільму "Хайтарма", сюжет якого заснований на реальних фактах подій 76-річної давності. Також, учні старшої школи написали есе на основі перегляду зазначеної кінострічки.

Вчитель історії Бондаренко С.І. організувала дистанційне ознайомлення учнів 5-11 класів з відеофрагментами, хроніками стосовно геноциду кримських татар в 1944 р.

Депортація кримськотатарського народу є проявом злочинної сутності національної політики сталінізму. На жаль, з утисками та репресіями з боку окупантів кримським татарам доводиться боротися і в наш час. Тому пам'ять про події 1944 року не повинна згаснути.

Дмитро Григорашенко, вчитель історії ЗОШ N3

 

18 травня наша країна вшановує жертв депортації кримських татар 1944 року 18 травня наша країна вшановує жертв депортації кримських татар 1944 року

18 травня наша країна вшановує жертв депортації кримських татар 1944 року

 

Увага! Тисни ТУТ!

Корисні посилання

mon

pedpresa

logo

logo odessa

Статистика

Он-лайн

На сайті 36 гостей та 0 користувачів

Офіційно

Андрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла: «Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму» 

Детальніше >>>

Національна дитяча "гаряча лінія"

Національна дитяча
"гаряча лінія"
надає консультації
в телефонному
та онлайн-режимах
в будні дні з 12.00 до 20.00:
короткий номер  116 111
(безкоштовно з мобільних телефонів),
0 800 500 225
(безкоштовно зі стаціонарних
та мобільних телефонів)

Стоп булінг

Календар

Фото

Scroll to top