Новини
18 травня наша країна вшановує жертв депортації кримських татар 1944 року
Трагічною сторінкою увійшла в літопис історії кримськотатарського народу його масова депортація, здійснена партійно-державним керівництвом СРСР. У ніч з 17 на 18 травня 1944 р. з Криму почали примусово переселяти кримських татар, звинувачених у «зраді батьківщини». За найбільш вірогідними оцінками істориків, депортації зазнали понад 194 тисячі кримських татар.
Повернутися додому їм дозволили лише в 1989 році. Але в 2014 р. кримськотатарський народ зіткнувся з новою бідою - російською анексією Криму. Підтримавши територіальну цілісність України кримські татари зазнали і продовжують зазнавати утисків з боку окупантів.
Віддаючи шану жертвам тих жахливих подій в ЗОШ N3 були проведені відповідні дистанційні заходи. 18 травня вчителем історії Д.Г.Григорашенко та головою дитячого самоврядування школи В.Нестеровою була проведена онлайн-лекція для учнів 7-11 класів "Трагедія кримськотатарського народу". Під час заходу учні отримали важливу інформацію про депортацію 1944 р., обговорили становище кримських татар в умовах російської окупації, поділилися думками щодо художнього фільму "Хайтарма", сюжет якого заснований на реальних фактах подій 76-річної давності. Також, учні старшої школи написали есе на основі перегляду зазначеної кінострічки.
Вчитель історії Бондаренко С.І. організувала дистанційне ознайомлення учнів 5-11 класів з відеофрагментами, хроніками стосовно геноциду кримських татар в 1944 р.
Депортація кримськотатарського народу є проявом злочинної сутності національної політики сталінізму. На жаль, з утисками та репресіями з боку окупантів кримським татарам доводиться боротися і в наш час. Тому пам'ять про події 1944 року не повинна згаснути.
Дмитро Григорашенко, вчитель історії ЗОШ N3
Статистика
Он-лайн
На сайті 36 гостей та 0 користувачів
Офіційно
Андрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла: «Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму»