Надрукувати

Впровадження дистанційного навчання в ЗОШ №3Запобіжні заходи, спричинені розповсюдженням коронавірусу COVID-19 в Україні, зумовили перехід вітчизняної освіти на дистанційне навчання.

Відповідний перехід відбувається на основі Положення про дистанційне навчання, що було затверджене Наказом МОН України в 2013 році. Однак, варто зазначити, що провідні спеціалісти освітньої галузі вказують на певну застарілість вказаного документу. Подібний стан речей обумовлює пошуки нових підходів до вирішення проблеми освітніми закладами, активізує їх творчу та інноваційну діяльність.

Для ефективного впровадження дистанційно-змішаних форм навчання в ЗОШ №3, адміністрацією закладу під керівництвом директорки Бондаренко П.М. було розроблено відповідні методичні рекомендації для вчителів. Згідно з ними, наші вчителі мають педагогічну свободу у виборі оптимальних форм роботи у визначеному просторі. Даний простір охоплює роботу в особистих кабінетах сервісу Google Classroom, в месенджерах Viber, Telegram, Facebook, електронних скриньках Gmail, ukr.net, i.ua. Також, педагогічні працівники можуть використовувати під час дистанційного навчання можливості соціальних мереж, в першу чергу – функцію прямих ефірів в Instagram та Facebook.

Також, методичні рекомендації щодо дистанційне навчання були створені і для учнів. Згідно з ними, школярі мають чіткий алгоритм виконання домашнього завдання в умовах карантину. Для учнів, які, на жаль, не мають доступу до Інтернету, передбачене отримання завдань безпосередньо від вчителя по телефону, або ж від однокласників.

Завдяки зазначеним рекомендаціям нашій школі вдалося швидко та ефективно налагодити робочий процес. Варто зазначити, що значну роль в даній роботі відіграли наші учні та їх батьки, які проявили високий рівень відповідальності та зацікавленості.

Таким чином, цьогорічний карантин аж ніяк не став перепоною для для вчителів та учнів ЗОШ N3. Звичайно, всі ми сподіваємося на його якомога скоріше завершення. Однак вже зараз можна з усією впевненістю сказати, що робота в нашому освітньому закладі не зупиняється ні за яких умов.

 

Share