Декада рідної мови ЗОШ №8Живильним джерелом розвитку етнічної самобутності кожного народу є рідне слово і народні традиції. Саме в них народ закодовує свою історію, свій багатовіковий досвід, світоглядні ідеї і сподівання на щасливе і гідне майбутнє.

Починаючи з 2000 року, щорічно 21 лютого в Україні відзначають Міжнародний день рідної мови. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі. Традиційно в цей день проводяться різноманітні заходи, спрямовані на підтримку мови як ознаки культурної приналежності особи.

У загальноосвітній школі № 8 І-ІІІ ступенів міста Ізмаїл Одеської області з 18 по 26 лютого 2019 проходила Декада рідної мови, основні заходи якої були присвячені саме відзначенню Міжнародного дня рідної мови. Метою всіх проведених заходів було донести до учнів красу і багатство української мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Вчитель української мови Барбан Г.І. провела бесіду «День рідної мови у соціальних мережах» (5-Б клас), усний журнал «Шануймо мову нашого народу» (8-Б клас), круглий стіл «Мова – ім’я народу, візитівка нації» (9-А клас). Вчитель української мови Панаєтова Р.В. провела класну годину, приурочену до Міжнародного дня рідної мови, «Мово моя, душа голосна України», разом з Барбан Г.І. – конкурс малюнків «Живи, прекрасна наша мово!» (5-А, 5-Б класи), урок захисту презентацій до Дня рідної мови (10-А, 11-А класи). Вчитель української мови Попова Н.О. провела гру «Наша мова — калинова» (8-А клас), «Веселкова наша мова» (6-А клас). Вчитель російської мови Вєлєва Н.І. провела акцію «Мой родной язык – это...» (5-9 класи), разом з вчителем російської мови Щербик В.М. провела конкурс на кращу казку про рідну мову «Братец Язык и сестрица Мова». Також учні 5-9 класів написали диктанти українською та російською мовами. У бібліотеці була організована виставка «Єдиний скарб у тебе – рідна мова» (Щербик В.М.).

9 лютого було розпочато загальношкільний флешмоб, основний меседж якого «Шануй рідну мову! Мову своєї родини, мову своєї Батьківщини!». Флешмоб триватиме до 9 березня 2019 року, дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Декада рідної мови ЗОШ №8

Декада рідної мови ЗОШ №8

Декада рідної мови ЗОШ №8

Декада рідної мови ЗОШ №8

Декада рідної мови ЗОШ №8 Декада рідної мови ЗОШ №8

Більше фото за посиланням

Увага! Тисни ТУТ!

Корисні посилання

mon

pedpresa

logo

logo odessa

Статистика

Он-лайн

На сайті 65 гостей та користувачі відсутні

Офіційно

Андрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла: «Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму» 

Детальніше >>>

Національна дитяча "гаряча лінія"

Національна дитяча «гаряча лінія» Національна гаряча лінія

Календар

Фото

Scroll to top